Skip to main content


Regulatory Flexibility Committee

Description of Responsibilities

Members:
  Rep. Dan Stevenson, Co-Chairperson
  Rep. Terri Austin
  Rep. Alan Chowning
  Rep. Jerry Denbo
  Rep. Ryan Dvorak
  Rep. Craig Fry
  Rep. Scott Pelath
  Rep. Scott Reske
  Rep. Jack Lutz
  Rep. Robert Behning
  Rep. David Frizzell
  Rep. Brooks LaPlante
  Rep. Michael Murphy
  Rep. David Yount
  Sen. James Merritt, Co-Chairperson
  Sen. David Long
  Sen. Beverly Gard
  Sen.Becky Skillman
  Sen. Thomas Wyss
  Sen. Lawrence Borst
  Sen.Brandt Hershman
  Sen. Glenn Howard
  Sen. Timothy Lanane
  Sen. Larry Lutz
  Sen. Frank Mrvan

Staff:
  Sarah Burkman, Attorney for the Committee
  John Parkey, Fiscal Analyst for the Committee

Authority: IC 8-1-2.6-4

Expiration: Permanent




































Notices and Agendas:
10/30/2003
8/26/2003
9/29/2003


Minutes:
8/26/2003
9/29/2003
10/30/2003


Reports:
11/1/2003


Preliminary Drafts: