Skip to main content


Regulatory Flexibility Committee




Members:
  Sen. James Merritt, Co-Chairperson
  Sen. Rodric Bray
  Sen. Michael Crider
  Sen. Dennis Kruse
  Sen. Jean Leising
  Sen. James Tomes
  Sen. Carlin Yoder
  Sen. Jean Breaux
  Sen. John Broden
  Sen. Lonnie Randolph
  Rep. Eric Koch, Co-Chairperson
  Rep. Heath VanNatter
  Rep. Robert Behning
  Rep. Dale DeVon
  Rep. David Frizzell
  Rep. Jack Lutz
  Rep. Alan Morrison
  Rep. Timothy Neese
  Rep. Edmond Soliday
  Rep. Kreg Battles
  Rep. Christina Hale
  Rep. Matthew Pierce
  Rep. Shelli VanDenburgh

Staff:
  Sarah Burkman, Attorney for the Committee
  Jessica Harmon, Fiscal Analyst for the Committee

Authority: IC 8-1-2.5-9 and IC 8-1-2.6-4

Expiration: Permanent

































Notices and Agendas:
9/4/2013
9/18/2013
9/30/2013


Minutes:
9/4/2013
9/18/2013
9/30/2013


Reports:
11/1/2013


Preliminary Drafts: